
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 1.5 mm |
| Packaging | Reel |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Compliant |
| Type | Simple Reset/Power-On Reset |
| Output Type | Active High, Active Low, Open Drain |
| Max Power Dissipation | 1 W |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2.7 V |
| Power Dissipation | 1 W |
| Threshold Voltage | 3 V |
| Operating Supply Current | 3 mA |
| Max Supply Current | 3 mA |
| Reset | Active High , Active Low |
| Reset Timeout | 130 ms |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Overvoltage Threshold | 3.15 V |
| Undervoltage Threshold | 3 V |
| Max Reset Threshold Voltage | 3.15 V |
| Min Reset Threshold Voltage | 3 V |
| Watchdog Timer | Watchdog |
Stock: 2219
Distributors
pcbx
Unit Price$1.11996
Ext.Price$1.11996
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.11996 | $1.11996 |
| 10 | $0.82586 | $8.25860 |
| 25 | $0.75063 | $18.76575 |
| 50 | $0.70886 | $35.44300 |
| 100 | $0.66941 | $66.94100 |
| 300 | $0.63609 | $190.82700 |
| 500 | $0.60443 | $302.21500 |
| 1000 | $0.58477 | $584.77000 |
| 3000 | $0.50783 | $1523.49000 |
